PUZZLE I CENNIK

Produkcja puzzli cennik a minimum logistyczne. Co warto wiedzieć?

Każda firma produkcyjna ma swoją specyfikę i unikalny park maszynowy. Nie inaczej jest w przypadku procesów związanych z produkcją układanek. Maszyny wykorzystywane do tworzenia puzzli są wymagające i posiadają specyficzne parametry, które są niezwykle istotne - zwłaszcza dla początkowego kosztu.

automat kaszerujący

Automat do kaszerowania formatów B1.

Przystosowanie urządzenia do produkcji konkretnej serii wymaga tzw. przezbrojenia maszyny, a co za tym idzie – przeprowadzenia jej kalibracji. Taki zabieg wiąże się z kosztami liczonymi zarówno w czasie pracy operatora, jak i ryzyku zniszczenia części materiałów bądź półfabrykatów.

W jaki sposób to wszystko wpływa na koszty produkcji puzzli i jak kształtuje się cennik tego typu produktów? Odpowiedzi czekają na Ciebie poniżej.

Od czego zależy cena produkcji puzzli?

Przy produkcji standardowych puzzli oraz opakowań - ten koszt można w pewnym stopniu ograniczyć.
W tym celu wystarczy bowiem zastosować standardowe wykrojniki oraz matryce, jakie są na wyposażeniu danego zakładu poligraficznego. Jednak dalej rozruch maszyn do puzzli pozostaje bardzo znaczącą kwestią.

Zatem, kolejnym czynnikiem wpływającym na ostateczny kształt cennika, są techniki druku. Przy większych nakładach stosuje się tzw. druk offsetowy. Offset jest rodzajem druku płaskiego, w którym obraz przenoszony jest na podłoże drukowe za pomocą elementu pośredniczącego – cylindra. Aluminiowa matryca jest tworzona w technologii naświetlania CTP. Jednak świecenie matryc dla danego projektu wiąże się z kosztem startowym.  

Przy większych zakładach produkcyjnych linie nastawione są na również na dostarczanie większych ilości. Maszyny do sklejania liniowego opakowań puzzli osiągają prędkość klejenia około 20 000 na godzinę. Łatwo więc obliczyć, ile potrwa klejenie.

klejenie opakowań puzzli

Opakowania kartonowe przed procesem klejenia.

Kalibracja maszyny trwa zazwyczaj około godziny. Podczas jej trwania należy liczyć się z tym, iż pierwsze kilkadziesiąt sztuk zostanie po prostu zniszczone. Właśnie dlatego próby produktu przy małych ilościach są nieopłacalne, a samo przedstawienie ceny klientowi jest bardzo problematyczne.

Ile wynosi minimum logistyczne przy produkcji puzzli na zamówienie?

Z doświadczenia wiemy, że „humanitarne” cenniki puzzli przy większych zakładach zaczynają się od 1000 sztuk produktu. Wtedy wszystkie koszty początkowe rozkładają się na pojedyncze egzemplarze i nie są już tak odczuwalne.

Wykres zależności ceny od minimum logistycznego

puzzle produkcja

Cennik puzzli wtedy często posiada minimum logistyczne i nie można po prostu złożyć mniejszych zamówień. Alternatywą dla ograniczonych ilości (jak na przykład puzzle ze zdjęciami), są mniejsze zakłady poligraficzne stosujące nanoszenie druku przez sublimację.  

Tego rodzaju firmy specjalizujące się w wykonaniu puzzli ze zdjęciami, często mają już wykonane (lub zamówione) puzzle bez żadnego nadruku – i to nawet w kilku tysiącach egzemplarzy. W przypadku takiego półfabrykatu pozostaje jedynie przenieść obraz techniką sublimacji i cieszyć się swoimi puzzlami.

Chcesz poznać cennik produkcji Twoich puzzli?

puzzle cenna

Już teraz przejdź do kontaktu i opowiedz nam więcej o swoich potrzebach. Dokładnie zapoznamy się z Twoimi preferencjami, aby na ich podstawie przedstawić Ci atrakcyjną ofertę - wraz z cenami uwzględniającymi produkcję puzzli.

prawa autorskie ikona

Pamiętaj, materiały na stronie są własnością.
Zabrania się bez zgody autora kopiowania fragmentów czy całości zdjęć, tekstów itp.
Z góry dziękuję :)