OPAKOWANIA KARTONOWE

Opakowania kartonowe - garść informacji na temat pudełek z kartonu.

Opakowania kartonowe zaliczają się do grupy najbardziej powszechnych ze wszystkich rodzajów pudełek. Karton jest surowcem, który stosunkowo łatwo poddaje się jakiejkolwiek obróbce, a dodatkowo daje szerokie możliwości zadruku. Właśnie te aspekty czynią z niego tak popularne rozwiązanie - stosowane między innymi do produkcji opakowań puzzli, gier planszowych oraz karcianych, a także wielu innych.

Z dalszej treści wpisu dowiesz się więcej na jego temat, a także sprawdzisz, w jakich branżach sprawdza się równie dobrze. Zapraszamy do lektury!

opakowania kartonowe

Opakowania kartonowe i nietypowe rozwiązania.

Jakie możliwości daje karton?

Jednym z kluczowych atutów jest łatwość wykonania nawet trudnych kształtów opakowania, gdzie przy innych rodzajach surowca jest to po prostu niemożliwe. Ponadto jest to również możliwość zastosowania dodatkowych technik uszlachetniania druku (takich, jak hot stamping czy tłoczenie). Takie zabiegi bardzo podnoszą efekty wizualne naszego produktu.

karton opakowania

Niestandardowe zamknięcie opakowań kartonowych.

Jakie są jego ograniczenia?

Najsłabszym ich punktem jest sztywność, która jest znacznie mniejsza, niż chociażby ta oferowana przez tekturę. To sprawia, że przy wywieraniu nacisku na ścianki przez zawartość, opakowanie może się zniekształcać i wybrzuszać. W skrajnych przypadkach gwałtowny ruch może nawet otworzyć pudełko, a co za tym idzie - doprowadzić do wysypania jego zawartość.

Przy produktach wymagających opakowań o podwyższonej sztywności, trafną propozycją jest zastosowanie opakowań kaszerowanych z tektury falistej. To połączenie dobrej sztywności opakowania plus możliwości uszlachetniania naszego wydruku. 

karton puzzle

Opakowanie kartonowe na figurki z kartonu.

W jakich obszarach opakowania z kartonu znajdują szczególne zastosowanie?

W branży farmaceutycznej jest to zdecydowanie przeważający rodzaj opakowań. Tego typu produkty nie muszą być kaszerowane, co istotnie zmniejsza koszty. Dodatkowo, ze względu na to, że nie posiadają dużej sztywności, ich gabaryty są stosunkowo małe. Na jednym arkuszu surowca mieści się przeważnie nawet kilka użytków, przez co finalnie wytworzenie opakowania jest tańsze.

opakowania farmaceutyczne producent

Opakowania farmaceutyczne wykonane z kartonu.

Tego rodzaju surowiec sprawdza się także przy produkcji wybranych opakowań do gier karcianych, mniejszych puzzli czy układanek. Przy zachowaniu stosunkowo małej wadze produktu do powierzchni ścianki takie rozwiązanie może być nie tylko trwałe, ale również bardzo ciekawe pod względem wizualnym. Daje bowiem możliwość zastosowania w opakowaniu kartonowym integralnej euro zawieszki, a także lepszego wyeksponowania samego towaru.

Chcesz, aby opakowania Twoich produktów były trwałe, atrakcyjne i niezawodne?

opakowania

Zgłoś się do nas, a z przyjemnością odpowiemy za przygotowanie ich projektu, jak i pełną realizację zaplanowanego przez Ciebie przedsięwzięcia. W ramach naszej oferty zapewniamy pełen wachlarz usług produkcyjnych, projektowych, a także kompleksową produkcję gier i układanek na zamówienie.
Przejdź do kontaktu, aby poznać detale, otrzymać wycenę i rozpocząć współpracę z Fabryką Puzzli.

prawa autorskie ikona

Pamiętaj, materiały na stronie są własnością.
Zabrania się bez zgody autora kopiowania fragmentów czy całości zdjęć, tekstów itp.
Z góry dziękuję :)